Περιφερειακοί Αγώνες Σκι Νοτίου Ελλάδας Παμπαίδων - Παγκορασίδων

Φεβ 20, 2022

Στις 4-6 και στις 19-20 Φεβρουαρίου 2022, πραγματοποιήθηκαν Περιφερειακοί Αγώνες Σκι Νοτίου Ελλάδας Παμπαίδων και Παγκορασίδων, στο Χιονοδρομικό Κέντρο Βελουχίου και στο Χιονοδρομικό Πηλίου αντίστοιχα.  Οι παρακάτω μαθητές του Κολλεγίου συμμετείχαν με τις ομάδες τους και διακρίθηκαν:

Ο μαθητής της 5ης Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών, Φίλιππος Ιωάννης Δούμας, κατέκτησε:

• 2η θέση στην κατηγορία Combi (1ος στην ηλικία του) και 3η θέση στην κατηγορία GS (1ος στην ηλικία του).
  • 4η θέση στην κατηγορία Combi (1ος στην ηλικία του) και 5η  θέση στην κατηγορία GS (2ος στην ηλικία του).

Ο μαθητής της 5ης  Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού, Φίλιππος Βασιλείου, κατέκτησε:

• 3η  θέση στην κατηγορία Combi, (2ος  στην ηλικία του) και 5η  θέση στην κατηγορία GS (2ος  στην ηλικία του).
  • 5η  θέση στην κατηγορία Combi (2ος  στην ηλικία του) και 3η  θέση στην κατηγορία GS (1ος στην ηλικία του).