2ο Ατομικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης 2017, Μαθητών - Μαθητριών Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου

Δεκ 16, 2017

Το Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017, τρεις μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, τρεις μαθητές του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών καθώς και μία μαθήτρια του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, συμμετείχαν στο “2ο Ατομικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Μαθητών - Μαθητριών 2017.

Τους αγώνες διοργάνωσαν ο ΓΑΣ Χολαργού και οι APACHE Χολαργού, στο 1ο Γυμνάσιο Χολαργού, υπό την αιγίδα της ΠΟΦΕπΑ.

Οι αγώνες διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 16-17 Δεκεμβρίου 2017, με τη συμμετοχή 55 μαθητών και μαθητριών από Δημόσια και Ιδιωτικά Λύκεια και Γυμνάσια, καθώς και 76 μαθητών και μαθητριών από Δημόσια και Ιδιωτικά Δημοτικά, της Αττικής.

Ο μαθητής της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Αθανάσιος Σολούκος, κατέλαβε τη 2η θέση και η μαθήτρια της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Ισμήνη Κούλα, κατέλαβε την 3η θέση.

Συνοδός και προπονητής των Ομίλων Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης είναι ο κ. Ιωάννης Κούλας.