Διακρίσεις του μαθητή Γεωργίου Παπανικολάου

Αυγ 11, 2018

Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιος Παπανικολάου, συμμετείχε με την ομάδα του:

* Στο Διεθνές Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Παίδων, «Darko Cukic Memorial», που διεξήχθη στο Βελιγράδι, 8-11 Αυγούστου 2018 και κατέκτησε την 4η θέση (Εθνική Ελλάδος).

* Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Εφήβων, που διεξήχθη στη Χίο, 12 – 15 Ιουλίου 2018 και κατέκτησε την 1η θέση.

* Στο 6o Διεθνές Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Splash 2018 Παίδων, που διεξήχθη στο Λουτράκι, 28 Απριλίου – 1 Μαΐου 2018 και κατέκτησε τη 2η θέση και αναδείχθηκε από τους προπονητές,  MVPost Valuable Player - Πολυτιμότερος παίκτης).

* Στο Διεθνές Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Παίδων «Ιωάννη Χατζηθεοδώρου», που διεξήχθη στην Βουλιαγμένη, 26 - 29 Οκτωβρίου 2017 και κατέκτησε την 3η θέση και αναδείχθηκε από τους προπονητές των Ελληνικών και ξένων ομάδων,  MVPost Valuable Player - Πολυτιμότερος παίκτης).