Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων - Παγκορασίδων

Ιουλ 16, 2017

Στις 15 και 16 Ιουλίου 2017, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων Α’ – Παγκορασίδων Α’, στη Χαλκίδα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 24 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των παγκορασίδων κατέλαβε την 1η θέση και η ομάδα των παμπαίδων την 3η θέση.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:

• Δρόμος 300μ. από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, με επίδοση 41”41 (3η θέση).
  • Δρόμος 2000μ. από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών,  Σοφία Σαρσέντη με επίδοση 7’01”10 (3η θέση).
  • Δρόμος 4x80μ. από τις μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Δέσποινα Λαιμού, Αδαμαντία Αλευρά, Δωροθέα Καλτσά, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου, με επίδοση 39”40 (1η θέση).
  • Δρόμος 4x300μ. από τους μαθήτες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Παναγιώτη Τζώνο, Αλέξανδρο Καπαγιαννίδη, Φίλιππο Χατζή, Παντελεήμων-Αριστοτέλη Αργυρόπουλο, με επίδοση 2’33”70 (1η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αλέξανδρος Καπαγιαννίδης την 1η θέση στο Δρόμο 600μ.
  • Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου την 1η θέση στο Δρόμο 80μ.
  • Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Κωνσταντίνος Γκιόκας τη 2η θέση  στο Δρόμο 1.000μ.
  • Οι μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Μαρία-Τζέμα Ματσιώτα, Μικαέλα Ζαφέτ, Δήμητρα Ζαφείρα και Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη τη 2η θέση στο Δρόμο 4x300μ.
  • Ο μαθητής Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αριστοτέλης Σαράντης την 3η θέση στο Δρόμο 100μ. Εμπόδια.
  • Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αδαμαντία Αλευρά την 3η θέση στο Δρόμο 80μ. Εμπόδια.

Δείτε τα αποτελέσματα