ΥΠ.Π.Ε.Θ. Πρωτάθλημα Στίβου μαθητών – μαθητριών Λυκείου

Μαρ 17, 2017

Την Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2017, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Στίβου μαθητών και μαθητριών Λυκείου στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου, στα πλαίσια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.  Στις 21 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκαν οι ρίψεις στον Αγ. Κοσμά.   Συμμετείχαν 21 μαθητές και μαθήτριες από το Κολλέγιο Αθηνών και 25 από το Κολλέγιο Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 14 πρώτες θέσεις, 9 δεύτερες και 10 τρίτες.

Στους αγώνες αυτούς επετεύχθητε μια νέα επίδοση Λυκείου από τον Γεωργακόπουλο Δημήτρη στο Δρόμο 100 μ. με επίδοση 10”84 και  μια νέα επίδοση Λυκείου από την Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά στο Δρόμο 100μ. με επίδοση 11”84 του Κολλεγίου Αθηνών.

21 μαθητές και μαθήτριες από το Κολλέγιο Αθηνών και το Κολλέγιο Ψυχικού προκρίθηκαν για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Αποτελέσματα