19ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών

Μαρ 4, 2017

Το Σάββατο, 4 Μαρτίου 2017, η αντιπροσωπευτική ομάδα Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού έλαβε μέρος με επιτυχία στο 19ο Φεστιβάλ Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών Γυμνασίων – Λυκείων,  που συνδιοργάνωσαν το Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος και η Σύγχρονη Σχολή Σ. Αυγουλέα – Λιναρδάτου, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ.  Οι 16 μαθητές - μαθήτριες που έλαβαν μέρος παρουσίασαν χορούς από την Ήπειρο. Στην ίδια διοργάνωση βραβεύτηκαν για την προσφορά τους στα 25 χρόνια του θεσμού οι κ.κ. Ανδρέας Ζώτος, Γιάννης Γρυπάρης και Αθηνά Βέργου από το Κολλέγιο Αθηνών – Κολλέγιο Ψυχικού, Χαράλαμπος Νεοφώτιστος από τη Σχολή Μωραΐτη και Παντελής Λέτσιος από τα Εκπ. Δούκα.  Υπεύθυνη προπονήτρια της ομάδας η κα Κική Φώτη.