Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων - Λυκείων

Δεκ 17, 2016

Το Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2016, πραγματοποιήθηκε το πρωτάθλημα Κολύμβησης Γυμνασίων και Λυκείων, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, στην Αγ. Παρασκευή.

Από το Κολλέγιο έλαβαν μέρος συνολικά 35 μαθητές και μαθήτριες, οι οποίοι κατέλαβαν 5 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες και 9 τρίτες. Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 18 Σχολεία.

Στους αγώνες επιτεύχθηκε 1 νέα επίδοση Κολλεγίου  και 2 νέες επιδόσεις Α.Σ.Ι.Σ. στα εξής αγωνίσματα:

• 4x50μ. Ελεύθερο, οι μαθητές του Λυκείου, Γιώργος Δημητράτος, Ελευθέριος Μανιός, Ιάσων Σαντιξής, Αχιλλέας Χιώνης, 1’45”34 (Κολλεγίου και ΑΣΙΣ)
  • 50μ. Ελεύθερο, Γεώργιος Δημητράτος, Β’ Λυκείου, 24”37 (ΑΣΙΣ)

Το Κολλέγιο κατέκτησε την 3η θέση στη βαθμολογία μαθητών και μαθητριών Γυμνασίου, την 1η θέση μαθητών Λυκείου και τη 2η θέση μαθητριών Λυκείου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Βασίλης Μόσχος, Νικήτας Σμυρνιός, Καίτη Κατσίκη.

Δείτε τα αποτελέσματα

Γυμνασίου