Κατεπείγουσα ενημέρωση για ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών μαθητών/τριών που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νοσήματα

Απρ 16, 2021

Ψυχικό, 16 Απριλίου 2021

Αγαπητοί Γονείς,

Σε συνέχεια της χθεσινής επικοινωνίας μας μαζί σας σχετικά με τη δικαιολόγηση των απουσιών μαθητών/τριών που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νοσήματα, σας ενημερώνουμε ότι με βάση την κατεπείγουσα συνημμένη εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. η ημερομηνία υποβολής όλων των απαιτούμενων δικαιολογητικών (αίτησης – δήλωσης – και σφραγισμένου φακέλου με τα λοιπά απαιτούμενα δικαιολογητικά) είναι η Δευτέρα, 19 Απριλίου 2021.

Τα σχολεία εντέλλονται την Τρίτη, 20 Απριλίου 2021 να αποστείλουν τους φακέλους στους αρμόδιους φορείς. Θερμή παράκληση για προσεκτική μελέτη των απεσταλθέντων εγγράφων της σημερινής και χθεσινής επικοινωνίας μας προκειμένου να είναι πλήρης ο φάκελος που θα καταθέσετε.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών