Κατάκτηση 2ου Βραβείου  στον 4ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Πρωτόλειου Διηγήματος από μαθητή του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού

Κατάκτηση 2ου Βραβείου στον 4ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Πρωτόλειου Διηγήματος από μαθητή του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού

Δεκ 30, 2016
Ο μαθητής της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Ευστάθιος-Ραφαήλ Πασγιάνος κατέκτησε το 2ο Βραβείο στον 4ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Πρωτόλειου Διηγήματος στη μνήμη της Καίτης Λασκαρίδη για τη σχολική χρονιά 2015-2016.

Ο μαθητής της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Ευστάθιος-Ραφαήλ Πασγιάνος κατέκτησε το 2ο Βραβείο στον 4ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό  Διαγωνισμό Πρωτόλειου Διηγήματος στη μνήμη της Καίτης Λασκαρίδη για τη σχολική χρονιά 2015-2016.

Η βράβευσή του έγινε την Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2016 σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο «Ίδρυμα Αικατερίνης Λασκαρίδη». Τα διηγήματα των βραβευθέντων μαθητών διάβασαν οι ηθοποιοί Γιούλικα Σκαφιδά και Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος.