Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Στίβου Γυμνασίων – Λυκείων

Μαρ 9, 2024

Το Σάββατο, 9 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι Τελικοί αγώνες Στίβου Γυμνασίων και Λυκείων, στο πλαίσιo των Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Κολλέγιο Αθηνών.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος 15 Σχολεία. Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Γυμνασίου με 121 βαθμούς, και την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Λυκείου με 149 βαθμούς.

Επίσης επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Α.Σ.Ι.Σ. στα εξής αγωνίσματα:

• Στη σφαιροβολία από τη μαθήτρια Λυδία Ρέγγα,  του ΙΒ2, με επίδοση 10”62.

• Στο Δρόμο 100μ (προκριματικός) από τη μαθήτρια Κασσάνδρα Γρηγοριάδη, της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, με επίδοση 12”50.

• Στο Δρόμο 4x100μ. από τους μαθητές της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Κωνσταντίνο Κυρκιλή και Άγγελο Κάντζο Κοντογιάννη, τον μαθητή της Γ’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Γεώργιο Λαγκαδιανό και τον μαθητή του ΙΒ2 Ανδρέα Νικολόπουλο, με επίδοση 44”10.

Δείτε τα αποτελέσματα