Δράση της Μαθητικής Κοινότητας ΓΚΑ για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Φιλοθέης - Ψυχικού

Φεβ 2, 2024

Στις 31/1/24 ολοκληρώθηκε από τη Μαθητική Κοινότητα του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών η δράση συγκέντρωσης βασικών ειδών πρώτης ανάγκης για την ενίσχυση της Δομής Παροχής Βασικών Αγαθών Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Φιλοθέης - Ψυχικού.

Συγκεντρώθηκαν τυποποιημένα είδη διατροφής, είδη οικιακής χρήσης και είδη ατομικής υγιεινής με σκοπό τη στήριξη και προστασία των ευπαθών κοινωνικά ομάδων που διαβιούν κάτω από το όριο της φτώχειας ή απειλούνται από αυτήν.

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές του Σχολείου μας για τη συμβολή τους σε αυτή τη δράση!

Η Μαθητική Κοινότητα του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών