Επιστολή προς τους γονείς των μαθητών και μαθητριών της Α΄ Λυκείου - Υπενθύμιση για τα Ιατρικά Δικαιολογητικά

Σεπ 22, 2022

Ψυχικό, 22 Σεπτεμβρίου 2022

Προς τους γονείς των μαθητών και των μαθητριών της Α΄ Λυκείου

Σας υπενθυμίζουμε ότι σε περίπτωση που δεν έχετε προσκομίσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά (Υπεύθυνη Δήλωση, Α.Δ.Υ.Μ., Πιστοποιητικό Δερματολογικής Εξέτασης) θα πρέπει να τα καταθέσετε σε φάκελο μέσω των παιδιών σας στη Γραμματεία του Λυκείου (κ. Κουτσοπούλου, γρ. 204) μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου 2022. Εναλλακτικά, μπορείτε να τα αποστείλετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση (ckoutsopoulou@athenscollege.edu.gr). Στην περίπτωση ηλεκτρονικής αποστολής είναι απαραίτητο στη συνέχεια να καταθέσετε και το πρωτότυπο Α.Δ.Υ.Μ. στη Γραμματεία του Λυκείου (κ. Κουτσοπούλου, γρ. 204) μέσω των παιδιών σας, εκτός εάν το Α.Δ.Υ.Μ. που αποστείλατε έχει εκδοθεί μέσω της ειδικής ηλεκτρονικής εφαρμογής του Συστήματος Ηλεκτρονικής Συνταγογράφησης της Η.ΔΙ.Κ.Α. Α.Ε.

Από την 1η Οκτωβρίου 2022 οι μαθητές/τριες δεν θα γίνονται δεκτοί στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής, εφόσον δεν έχουν προσκομισθεί τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Συνδιευθυντής Κολλεγίου Αθηνών &

Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών