Διακρίσεις μαθητών του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού στο θαλάσσιο σκι

Μαϊ 27, 2021

Σημαντικές διακρίσεις απέσπασαν μαθητές του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αλλά και στους Διεθνείς Αγώνες θαλάσσιου σκι, που πραγματοποιήθηκαν την περίοδο Ιουλίου – Σεπτεμβρίου στη λίμνη Στράτου στο Αγρίνιο.

Συγκεκριμένα, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θαλάσσιου σκι, από 30/7 - 2/8/2020, ο μαθητής Σιλβέστρος Φίλιππος (4ε), έλαβε Χρυσό μετάλλιο στις φιγούρες (κατηγορία UNDER 10 BOYS TRICKS), Ασημένιο μετάλλιο στο σλάλομ (κατηγορία UNDER 10 BOYS SLALOM) και ο μαθητής Περδικάρης Λεωνίδας (5δ), έλαβε Χρυσό μετάλλιο στο σλάλομ (κατηγορία UNDER 10 BOYS SLALOM).

Επίσης, στους Διεθνείς Αγώνες θαλασσίου σκι, "Διακάκεια", που διεξήχθησαν από τις 12/9 - 13/9/2020, ο μαθητής Σιλβέστρος Φίλιππος (4ε), απέσπασε Χρυσό μετάλλιο στις φιγούρες (κατηγορία UNDER 10 BOYS TRICKS), Χρυσό μετάλλιο στο τρίαθλο (κατηγορία under 10), Ασημένιο μετάλλιο στο σλάλομ (κατηγορία UNDER 10 BOYS SLALOM) και ο μαθητής Περδικάρης Λεωνίδας (5δ), έλαβε Χρυσό μετάλλιο στο σλάλομ (κατηγορία UNDER 10 BOYS SLALOM).

Θερμά συγχαρητήρια για τις επιδόσεις των μαθητών του Σχολείου μας και τους ευχόμαστε πάντοτε επιτυχίες.