Συμμετοχή του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο 7ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο Λογοτεχνίας στην Κωνσταντινούπολη

Νοε 1, 2019

To 7o Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο Λογοτεχνίας με θέμα «Αντώνης Σαμαράκης. Ο αιώνιος έφηβος» που διοργανώθηκε από το Ζωγράφειο Λύκειο Κωνσταντινούπολης και τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα του Οικουμενικού Πατριαρχείου, πραγματοποιήθηκε από τις 10  έως τις 14 Απριλίου στο Ζωγράφειο  Λύκειο. Το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού εκπροσωπήθηκε από τους μαθητές της Β΄ Λυκείου Ά. Ν. Γρίβα, Γ. Καλόφωνο, Μ. Κανελλοπούλου και E. Μάνεση, οι οποίοι προετοίμασαν την εισήγηση με τίτλο «Ο Αντώνης Σαμαράκης και η γραφή της διαμαρτυρίας». Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί ήταν ο κ. Ν. Βελεγράκης και η κ. Α. Γιαλελή και επιστημονικός υπεύθυνος ήταν ο κ. Κ. Γιαβής.

Η παρουσία των μαθητών μας ήταν εξαιρετική.