Μαθητής του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Παγκόσμιος Πρωταθλητής στο Θαλάσσιο Σκι

Νοε 1, 2019

Ο μαθητής της Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Γιάννης Ναθαναήλ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στέφθηκε Πρωταθλητής στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Θαλασσίου Σκι 2013 στο αγώνισμα σλάλομ Εφήβων, που διεξήχθη στην πόλη Mulwala της Αυστραλίας.

Ο Γιάννης Ναθαναήλ εντυπωσίασε με την εξαιρετική εμφάνισή του και έγινε ο πρώτος άντρας Έλληνας σκιέρ που στέφεται Παγκόσμιος Πρωταθλητής στην ιστορία του Ελληνικού Θαλασσίου Σκι!

Όπως αναφέρει το Γραφείο Τύπου της Ελληνικής Ομοσπονδίας Θαλασσίου Σκι, “Nέοι σαν τον Γιάννη επιβεβαιώνουν ότι υπάρχει ελπίδα για την Ελλάδα … και τον Ελληνικό Αθλητισμό”.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συγχαίρουν θερμά το Γιάννη για την εξαιρετική διάκρισή του και του εύχονται κάθε επιτυχία στο μέλλον.