Κατάκτηση Β΄Βραβείου από μαθήτρια του ΙΒ2 στο Διαγωνισμό Έγχρωμης Φωτογραφίας των Αρσακείων Λυκείων Ψυχικού

Νοε 1, 2019
Οι μαθήτριες Ιόλη Βλαχάκη (ΙΒ2), &P

Οι μαθήτριες Ιόλη Βλαχάκη (ΙΒ2), Φωτειάνα Παγώνη (ΙΒ1) και Καλλιόπη Παυλίδη (ΙΒ2) διακρίθηκαν για τη συμμετοχή τους στον Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας με θέμα «Η πόλη μου, μια πόλη γεμάτη ζωή», που διοργανώθηκε από τα Αρσάκεια Λύκεια Ψυχικού.

Ειδικότερα η Καλλιόπη Παυλίδη κατέκτησε το Β΄ Βραβείο στο Διαγωνισμό, στον οποίο έλαβαν μέρος εκατόν τριάντα μαθητές από δεκατρία δημόσια και ιδιωτικά Λύκεια της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β Αθήνας.

Οι μαθητές βραβεύθηκαν σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 5 Μαρτίου 2016, στις 7 μ.μ., στην Αίθουσα Λόγου και Τέχνης της Στοάς του Βιβλίου, όπου εκτίθενται οι φωτογραφίες των μαθητριών σε έκθεση που θα διαρκέσει μέχρι τις 30 Μαρτίου 2016.