Επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό “Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ”

Νοε 1, 2019
Οι επιτυχόντες του Λυκείο
Οι επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 76ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" είναι οι εξής:Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ1. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ2. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣΒ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ/ΙΒ11. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗΓ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ/ΙΒ21. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΟι παραπάνω μαθητές προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού και θα συμμετάσχουν το Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου 2016 στην 33η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “O Αρχιμήδης”. Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συγχαίρουν τους μαθητές που διακρίθηκαν και τους εύχονται καλή επιτυχία στην επόμενη φάση.