Εκπαιδευτική αποστολή του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο Επιστήμης και Τεχνολογίας (ACSTAC) – Διάκριση μαθητή της Α΄ Λυκείου

Μαρ 21, 2014
Στις 14, 15 και 16 Μαρτίου 2014, ομάδα 21 μαθητών της Α΄ και της Β΄ Λυκείου συμμετείχε με 13 εισηγήσεις στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο Επιστήμης και Τεχνολογίας (ACSTAC), που διοργανώθηκε από το Κολλέγιο Ανατόλια στη Θεσσαλονίκη.

Η εργασία του μαθητή της Α΄ Λυκείου Αριστοκλή Λαγού με τίτλο «Θεωρία παιγνίων – Mοντέλα της συνεργασίας και της σύγκρουσης» βραβεύθηκε ως η πιο τεκμηριωμένη εργασία στο πεδίο των Μαθηματικών και των Ανθρωπιστικών Επιστημών.