Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο Harvard Model Congress Europe 2016

Νοε 1, 2019

Δώδεκα μαθητές του Γενικού Λυκείου και δώδεκα μαθητές του Προγράμματος International Baccalaureate εκπροσώπησαν το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού στο ετήσιο Συνέδριο «Harvard Model Congress Europe 2016». Το συνέδριο έλαβε χώρα στη Ρώμη από την Παρασκευή, 11 Μαρτίου έως τη Δευτέρα, 14 Μαρτίου 2016.

Η αποστολή του Σχολείου μας είχε μια εξαιρετική παρουσία στο Συνέδριο. Πιο συγκεκριμένα οκτώ από τους μαθητές τιμήθηκαν με τις εξής διακρίσεις:

• Πελαγία Κωνσταντέλλου (Honorable Mention)
  • Ευστάθιος-Ραφαήλ Πασγιάνος (Honorable Mention)
  • Βασίλειος-Πλάτων Σιούφας (Honorable Mention)
  • Ιωάννα Τζήμα (Honorable Mention)
  • Ολυμπία-Μαρία Τσουτσοπλίδη (Honorable Mention)
  • Μαρία-Σοφία Καλογεροπούλου (Outstanding Delegate)
  • Βασιλική Λιακοπούλου (Outstanding Delegate)
  • Άλκηστις Σαπουνάκη (Outstanding Delegate)

Υπεύθυνοι καθηγητές: Κ. Γεωργακοπούλου, Α. Βλάχου, Μ. Mayson