Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο 5o Μαθητικό Συνέδριο «ACSTAC 2016»

Νοε 1, 2019

Στο 5ο Μαθητικό Συνέδριο του Ομίλου Επιστήμης και Τεχνολογίας “ACSTAC 2016”, που διοργάνωσε το Αμερικανικό Κολλέγιο «Ανατόλια» Θεσσαλονίκης και πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του, από τις 4 έως τις 6 Μαρτίου 2016, συμμετείχαν δέκα μαθητές και μαθήτριες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού οι οποίοι απέσπασαν τις παρακάτω διακρίσεις:

• Η εργασία με τον τίτλο “The Placebo Effect” του Δημητρίου Ασημακόπουλου (ΙΒ1) και του Ιάσονα Παστρούδη (ΙΒ1) ανακηρύχθηκε "Most original literature review in Biology".
  • Η εργασία με τον τίτλο “Hull Design” των Αντιγόνη Χατζηδάκη (ΙΒ1), Αλέξανδρου Παπαδόπουλου (ΙΒ1) και Νικολάου Καλογερόπουλου (ΙΒ1) πήρε τη διάκριση "Overall Best paper in Physics".
  • Η εργασία με τον τίτλο “VAK Learning Styles: Learn How You Learn and Use It to Your Advantage” της Αικατερίνης Αδαμοπούλου (ΙΒ1) και του Νικολάου Καλογερόπουλου (ΙΒ1) πήρε τη διάκριση "Overall Best paper in Humanities".

Η Διεύθυνση του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού και ο Ακαδημαϊκός Κλάδος Φυσικών Επιστημών συγχαίρει τους μαθητές μας.

Συνοδοί καθηγητές: Π. Καλπαξής και Δ. Κοντοσταυλάκη