Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 12ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας

Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 12ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας

Νοε 1, 2019
Τέσσερις μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκαν στην πρώτη φάση του 12ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας, που διεξήχθη το Σάββατο, 6 Φεβρουαρίου 2016.

Συγκεκριμένα η Ηλέκτρα Κανελλά (Α΄4) κατέλαβε την 7η θέση στο Διαγωνισμό για μαθητές της Α΄ Λυκείου ανάμεσα σε 1223 συμμετέχοντες. Οι μαθητές του ΙΒ1 Μαρία-Σοφία Καλογεροπούλου και Λάμπρος Καρακόζης κατέλαβαν την 3η θέση  και την 12η θέση αντίστοιχα ανάμεσα σε 1132 συμμετέχοντες της Β΄ τάξης, ενώ η μαθήτρια Αικατερίνη Αναστασίου (Γ΄4) κατέλαβε την 11η θέση μεταξύ των 827 μαθητών της Γ΄ Λυκείου που έλαβαν μέρος στον Διαγωνισμό.

Στη δεύτερη φάση του Διαγωνισμού, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 2 Απριλίου 2016 θα συμμετάσχουν οι 24 πρώτοι μαθητές του εφετινού Διαγωνισμού για μαθητές της Γ΄ τάξης, καθώς και οι 12 πρώτοι από τον περυσινό Διαγωνισμό για μαθητές της Β΄ Λυκείου.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές μας και τους εύχονται καλή επιτυχία στη β΄ φάση του Διαγωνισμού!