Επιτυχίες μαθητών στο διαγωνισμό Καγκουρό 2018

Ιουλ 4, 2018

Ο διεθνής διαγωνισμός «Καγκουρό 2018» πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 17 Μαρτίου 2018, στο Δημοτικό του Κολλεγίου Αθηνών. Στον διαγωνισμό αυτό συμμετέχουν κάθε χρόνο εκατομμύρια μαθητές από πολλές χώρες του κόσμου, ανάμεσα στις οποίες και η Ελλάδα. Από το Γυμνάσιο του Κολλεγίου Ψυχικού, διακρίθηκαν φέτος 14 μαθητές και μαθήτριες.

Ειδικότερα:

Αξίζουν συγχαρητήρια στους διακριθέντες αλλά και σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στο διαγωνισμό.