Διάκριση μαθητών στον Φιλανθρωπικό Αγώνα «No Finish Line»

Μαϊ 29, 2018

Την πρώτη θέση στην Α΄ Κατηγορία (60-119 άτομα), με 485 συνολικά χιλιόμετρα διαδρομής, κατέλαβαν οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ψυχικού κατά τη συμμετοχή τους στον φιλανθρωπικό μαραθώνιο «No Finish Line». Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στο «Κέντρο Πολιτισμού - Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος» από τις 25 έως τις 29 Απριλίου.

Oι 106 μαθητές του Σχολείου μας περπάτησαν ή έτρεξαν μέσα σε μια κυκλική διαδρομή 1000 μέτρων, γύρω από το κανάλι του Κέντρου, προσφέροντας για κάθε χιλιόμετρο 0.5€, ποσό που διατέθηκε για την στήριξη του έργου της Ένωσης Παιδικών Ιδρυμάτων «Μαζί για το Παιδί».

Οι μαθητές παρέλαβαν πριν από λίγες ημέρες και το εικονιζόμενο κύπελλο, σύμβολο της προσπάθειας τους και της ουσιαστικής συμβολής τους στον φιλανθρωπικό αγώνα δρόμου.