Εξόρμηση 2018 Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών

Μαϊ 4, 2018
Η Εξόρμηση 2018 της Μαθητικής Κοινότητας του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών πραγματοποιήθηκε στην Κω από τις 19 έως τις 21 Απριλίου 2018 με την συμμετοχή τριάντα τριών μαθητών.

Συγκεκριμένα, οι μαθητές επισκέφτηκαν το Λύκειο Ζηπαρίου, το οποίο είχε καταστραφεί από τους σεισμούς του 2017. Στόχος της Εξόρμησης  ήταν η γνωριμία και η επικοινωνία μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών με τους μαθητές του Λυκείου Ζηπαρίου Κω, καθώς και η προσφορά τεσσάρων φορητών υπολογιστών, ενός προβολέα και μιας οθόνης προβολής τοίχου.

Την αποστολή συνόδευσαν ο κ. Δ. Τσελέντης, Συνδιευθυντής και Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, η κ. Α. Τσιτσά, Αναπληρώτρια Διευθύντρια Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών και οι εκπαιδευτικοί Αρχιμανδρίτης Χ. Συμεωνίδης, Β. Γκαβέρας και Ε. Χαρατσής.