Επίσκεψη στην Ογκολογική Μονάδα Παίδων «Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη - Ελπίδα»

Απρ 5, 2018

Η επίσκεψη για τη διανομή πασχαλινών δώρων στα παιδιά που νοσηλεύονται στην Ογκολογική Μονάδα Παίδων «Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη - Ελπίδα», πραγματοποιήθηκε τη Μεγάλη Δευτέρα, 2 Απριλίου και οργανώθηκε σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού.

Συμμετείχαν γονείς, εκπρόσωποι της μαθητικής κοινότητας του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού (οι μαθητές Π. Μινέτας, Ι. Ιωάννου, Χ. Μωραϊτάκη), καθηγητές και μέλη της Διεύθυνσης.

Παράλληλα με τη διανομή των δώρων στις πτέρυγες των ασθενών, μαθητές, καθηγητές και γονείς ενημερώθηκαν από τη Διοίκηση της Μονάδας για τις δράσεις που έχουν αναπτυχθεί από τον Σύλλογο «Ελπίδα», όπως ο θεσμός των δωρητών μυελού των οστών.

Τις λαμπάδες επιμελήθηκαν οι ίδιοι οι μαθητές του Γυμνασίου στο μάθημα των Καλλιτεχνικών με τον καθηγητή Δ. Κούκο.