Διάκριση μαθήτριας του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο 6o Μαθητικό Συνέδριο «ACSTAC 2017»

Δεκ 29, 2017

Η μαθήτρια του 2ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate Αλίκη-Ευσταθία Ζουριδάκη απέσπασε τη διάκριση “Best paper in Biology” στο 6ο Μαθητικό Συνέδριο Επιστήμης και Τεχνολογίας “ACSTAC 2017”, που διοργάνωσε το Αμερικανικό Κολλέγιο «Ανατόλια» Θεσσαλονίκης και πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του, από τις 24 έως τις 26 Νοεμβρίου 2017. Η εργασία με την οποία έλαβε μέρος είχε τίτλοInvestigation of Eating Habits of Students & Parents, Adherence to the Mediterranean Diet and Evaluation of Modifying Factors Related to Health and Lifestyle”.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Σ. Ρουπάκα