Απόφοιτοι 2017 του ΙΒ συναντούν μαθητές του Κολλεγίου

Δεκ 22, 2017

Τη Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου 2017 απόφοιτοι του International Baccalaureate Diploma Programme του Κολλεγίου Ψυχικού και πρωτοετείς φοιτητές σήμερα σε διακεκριμένα Πανεπιστήμια της Μεγάλης Βρετανίας και των ΗΠΑ έκαναν παρουσίαση στο Θέατρο Χωρέμη σε μαθητές του ΙΒ και της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού.

Πιο συγκεκριμένα αναφέρθηκαν στα οφέλη που αποκόμισαν κατά τα δύο έτη των σπουδών τους στο ΙΒ ως προς την ακαδημαϊκή τους προετοιμασία για πανεπιστημιακές σπουδές και την προσωπική τους εξέλιξη.

Ο Συντονιστής των σχολικών μονάδων και Διευθυντής Λυκείου κ. Α. Αθανασόπουλος προλόγισε την εκδήλωση, ενώ στη συνέχεια οι απόφοιτοι απάντησαν σε ερωτήσεις μαθητών σχετικά με το ΙΒ και τα Πανεπιστήμια του εξωτερικού. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Διευθυντής/President Κολλεγίου Αθηνών-Κολλεγίου Ψυχικού κ. Richard Jackson.