Αποτελέσματα διαγωνισμού Φυσικών ""Αριστοτέλης"" 2017

Ιουν 9, 2017
Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στη Β΄ Φάση του διεθνούς Διαγωνισμού Φυσικών «Αριστοτέλης 2017».

Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 6 Μαΐου 2017, με Διοργανωτή το Τμήμα Φυσικής και το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Στόχος του Διαγωνισμού είναι η ανάπτυξη ευρείας άμιλλας μεταξύ των μαθητών και η βελτιστοποίηση της προετοιμασίας τους για να γίνουν ενεργοί πολίτες, με γνώση του φυσικού κόσμου, ορθολογική σκέψη, κριτική ικανότητα ή ακόμη για την προετοιμασία τους για την ανώτατη εκπαίδευση.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν είναι οι εξής:

Παπακυριακοπούλου

Ανδρομάχη