1ο Βραβείο σε μαθητή του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 19ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος 2017

Μαϊ 22, 2017

Ο μαθητής της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Ευστάθιος-Ραφαήλ Πασγιάνος κατέκτησε το 1ο Βραβείο στον 19ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος 2017, που διοργάνωσε η Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών. Tο διήγημα με το οποίο έλαβε μέρος ο μαθητής στον Διαγωνισμό είχε τίτλο «Το Ακρογιάλι».

Η βράβευσή του έγινε την Κυριακή, 14 Μαΐου 2017 σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων.