Επιτυχία μαθητή του Γυμνασίου Κ.Α. στην γ' φάση του 29ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής και συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Πληροφορικής Νέων

Μαϊ 19, 2017
Ο μαθητής Αθανάσιος Ταπραντζής της Γ’ Γυμνασίου πέτυχε στη Γ΄ Φάση του 29ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (διοργάνωση ΕΠΥ - Ελληνική Εταιρεία
Ο μαθητής Αθανάσιος Ταπραντζής της Γ’ Γυμνασίου πέτυχε στη Γ΄ Φάση του 29ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής (διοργάνωση ΕΠΥ - Ελληνική Εταιρεία Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας) στην οποία διακρίθηκαν πανελλαδικά συνολικά 31 μαθητές, και παρακολούθησε το CAMP προετοιμασίας από το οποίο προκρίθηκε για να συμμετάσχει στην Εθνική Ομάδα Πληροφορικής Νέων, στη Διεθνή Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων (Junior Balkan Olympiad Informatics –JBOI) και στη Διεθνή Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων (European Junior Olympiad Informatics –EJOI).