Πρόκριση μαθητών του ΙΒ1 στην ημιτελική φάση του Διαγωνισμού Αστρονομίας “ODYSSEUS II”

Μαϊ 10, 2017
Τρεις μαθητές του ΙΒ1, Γ. Αλεξίου, Δ. Γαλανός και Α. Κριεζής, προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση του Διαγωνισμού Αστρονομίας “Odysseus II” για την περιφέρεια των Βαλκανίων, που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη από τις 13 έως τις 15 Μαΐου 2017.

Τρεις μαθητές του ΙΒ1, Γ. Αλεξίου, Δ. Γαλανός και Α. Κριεζής, προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση του Διαγωνισμού Αστρονομίας  “Odysseus II” για την περιφέρεια των Βαλκανίων, που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη από τις 13 έως τις 15 Μαΐου 2017. Ο τίτλος της εργασίας με την οποία έλαβαν μέρος ήταν "QuantumRover”.

Οι μαθητές εκπόνησαν την εργασία τους στο πλαίσιο του Ομίλου του ΙΒ Astronomy/Space Physics, υπό την επίβλεψη του υπεύθυνου καθηγητή Ι. Κοντοδίνα.