Hμέρα Αλληλεγγύης 2016

Φεβ 10, 2017

Η Μαθητική Κοινότητα του Γυμνασίου Κ.Α. πραγματοποίησε, για μια ακόμη χρονιά, την Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2016 την «Ημέρα Αλληλεγγύης», με επισκέψεις και προσφορά ειδών σε διάφορα ιδρύματα και σε κοινωνικά ευπαθείς ομάδες (Γυμνάσιο Κωφών & Βαρηκόων, Παιδικά χωριά SOS, Παιδικός σταθμός «Οι φίλοι του παιδιού», Ίδρυμα «Η Παιδική Στέγη», Πρότυπο Εθνικό Νηπιοτροφείο Καλλιθέας, Ελεπάπ, Κιβωτός, Ίδρυμα Ανηλίκων «Ο Καλός Ποιμήν», Ίδρυμα  «Θεοτόκος», Εκκλησιαστικό Ορφανοτροφείο Βουλιαγμένης, Ίδρυμα «Εργαστήρι», Εργαστήρι Ειδικής Αγωγής «Μαργαρίτα», Βρεφονηπιακοί σταθμοί Ιεράς Μητροπόλεως Ν. Ιωνίας & Φιλαδελφείας.