Διάκριση μαθητή σε Διαγωνισμό Ζωγραφικής του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης

Δεκ 18, 2016

Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής που διοργανώθηκε από το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης με θέμα: «Φανταστικές Κυκλάδες 2016», ο μαθητής του Σχολείου μας Κωνσταντίνος Κρέζος, απέσπασε ένα από τα 16 βραβεία που δόθηκαν από την Επιτροπή του Μουσείου. Η απονομή των βραβείων πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2016, ημέρα των εγκαινίων της έκθεσης με όλα τα έργα ζωγραφικής από τον διαγωνισμό τα οποία ζωγράφισαν μαθητές από ολόκληρη την Ελλάδα.Η έκθεση των έργων θα διαρκέσει έως τις 08/1/2017.Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που διαγωνίστηκαν.