Επιτυχόντες μαθητές Κολλεγίου Αθηνών στην Γ΄φάση του 28ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής

Σεπ 5, 2016

Σημαντική ήταν η επιτυχία μαθητών του Ε.Ε.Ι. και στην Γ΄ Φάση του 28ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής. Συγκεκριμένα, 6 μαθητές του Σχολείου - ανάμεσα σε 24 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων πανελλαδικά - επελέγησαν, για να συμμετάσχουν σε Camp Επιλογής των μελών των Εθνικών Ομάδων Πληροφορικής 2016.

Επιπλέον, την 1η θέση στην κατηγορία μαθητών Λυκείου και την 1η θέση στην κατηγορία μαθητών Γυμνασίου κατέλαβαν μαθητές του Κολλεγίου Αθηνών.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΤΗΝ Γ΄ ΦΑΣΗ ΤΟΥ 28ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ (1η θέση Πανελλαδικά)

Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ (1η θέση Πανελλαδικά)

Το Camp Επιλογής των Εθνικών Ομάδων Πληροφορικής 2016 θα διεξαχθεί στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ του Ε.Μ.Π., από τις 10 έως τις 13 Μαΐου 2016.