Βράβευση μαθητή μας σε διαγωνισμό της κινέζικης πρεσβείας για την κινέζικη γλώσσα

Ιουν 24, 2016
Το Σάββατο, 28 Μαΐου 2016 πραγματοποιήθηκε, στον πολυχώρο του Φιλολογικού Συλλόγου «Παρνασσός», η βράβευση των διακριθέντων στον διαγωνισμό «Chinese Language Skill and Talent Contest under the auspices of the Chinese Embassy in Greece».

Στον διαγωνισμό αυτό, που γίνεται υπό την αιγίδα της κινέζικης πρεσβείας στην Ελλάδα, με σκοπό τη διάδοση της κινέζικης γλώσσας και του κινέζικου πολιτισμού, βραβεύτηκε με το πρώτο βραβείο, ανάμεσα σε 150 συμμετέχοντες, ο μαθητής της 4ης τάξης, Αχιλλέας Κουκάς.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας!