Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στο Διαγωνισμό Φυσικής «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2016»

Ιουν 17, 2016
Οι μαθητές της Α΄ τάξης Ιωάννης-Οδυσσέας Σταυρακάκης και Δημήτριος-Μιχαήλ Αρβανιτόπουλος κατέκτησαν το 2ο και το 3ο Βραβείο Αριστείας αντίστοιχα μεταξύ των μαθητών της Α΄ τάξης στον Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης 2016».

Ο μαθητής Αργύριος Γυφτόπουλος τιμήθηκε στην α΄ φάση του Διαγωνισμού με το 1ο Βραβείο Αριστείας μεταξύ των μαθητών της Γ΄ τάξης, ενώ ο μαθητής Παναγιώτης Σταυρόπουλος έλαβε Εύφημη Μνεία για την επίδοσή του. Στη β΄ και τελική φάση του Διαγωνισμού – για τους μαθητές της Γ΄ τάξης ο μαθητής Αργύριος Γυφτόπουλος κατέλαβε την 24η θέση.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές μας.