Διακρίσεις μαθητών του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 26ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2016

Ιουν 14, 2016

Ο μαθητής του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Παντελής-Αλέξανδρος Τέττερης κατέλαβε την 16η θέση μεταξύ των μαθητών της Α΄ τάξης στον 26ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής 2016. Στον ίδιο Διαγωνισμό η μαθήτρια Ροδόπη Εμφιετζόγλου κατέλαβε την 21η θέση μεταξύ των μαθητών της Γ΄ τάξης.

Οι παραπάνω μαθητές θα βραβευθούν το Σάββατο, 11 Ιουνίου 2016 σε ειδική εκδήλωση που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Φυσικών και θα διεξαχθεί στο Θέατρο Χυτήριο, στον Κεραμεικό.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους μαθητές μας.