Πρόκριση τριών μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στην τελική φάση του 12ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας

Ιουν 10, 2016
Τρεις μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού προκρίθηκαν στην τρίτη και τελική φάση του 12ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Βιολογίας, από την οποία θα αναδειχθεί και η τετραμελής ομάδα που θα συμμετάσχει στην Ολυμπιάδα Βιολογίας.

Συγκεκριμένα ο Παναγιώτης Σταυρόπουλος (Γ΄ Λυκείου) κατέλαβε την 4η θέση στο Διαγωνισμό με βαθμολογία 84,5/100, ο Αργύριος Γυφτόπουλος  (Γ΄ Λυκείου) κατέλαβε την 5η θέση με βαθμολογία 84/100, και η Μαρία-Σοφία Καλογεροπούλου (ΙΒ1) την 15η θέση με βαθμολογία 81/100.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας.