Αργυρό μετάλλιο σε μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Διαγωνισμό European Union Science Olympiad (EUSO) 2016

Μαϊ 20, 2016
Η αντιπροσωπευτική ομάδα Φυσικών Επιστημών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, αποτελούμενη από τους μαθητές της Β΄ Λυκείου Αντώνιο Κριεζή, Νικόλαο Στάθα

Η αντιπροσωπευτική ομάδα Φυσικών Επιστημών του  Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, αποτελούμενη από τους μαθητές της Β΄ Λυκείου Αντώνιο Κριεζή, Νικόλαο Στάθα και Ευστράτιο Τσακαλίδη, κατέκτησε αργυρό μετάλλιο στον Διαγωνισμό European Union Science Olympiad (EUSO) 2016, που διεξήχθη στο Tartu και το Talinn της Εσθονίας (7-14 Μαΐου 2016).

Τους μαθητές  εκπαίδευσαν οι καθηγητές κ. Β. Καραμαούνας (Φυσική), κ. Β. Αραπάκη (Χημεία), κ. Δ. Αλεξάκη και κ. Ο. Μοσχονά (Βιολογία) με την ουσιαστική βοήθεια των παρασκευαστών εργαστηρίων Φυσικών Επιστημών κ. Ι. Κολυμπίρη και κ. Ν. Κόγια.

Τους μαθητές συνόδευσαν στον Διαγωνισμό οι καθηγητές κ. Χ. Παπανικολάου και κ. Β. Καραμαούνας.