Παράσταση θεατρικής ομάδας της Εταιρείας Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή σε μαθητές Γυμνασίου

Απρ 2, 2024

Την Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024, οι μαθητές της γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού παρακολούθησαν στο Θέατρο τη μουσικοχορευτική παράσταση «Ζητούνται Ταλέντα» που παρουσίασε ο θίασος της Εταιρείας Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή.

Οι μαθητές μας δεν έκρυψαν τον ενθουσιασμό τους και καταχειροκρότησαν τους ηθοποιούς του θιάσου.

Η παράσταση αυτή πραγματοποιήθηκε μέσα σε κλίμα χαράς, μεταδίδοντας το μήνυμα ότι τίποτε δεν μπορεί να συνδέσει τους ανθρώπους μεταξύ τους καλύτερα από την τέχνη.

Εκ μέρους της Οργάνωσης, χαιρετισμό απηύθυνε η Επίτιμη Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου κ. Δάφνη Οικονόμου.

Η εκδήλωση διοργανώθηκε από το Γραφείο Κοινωνικής Πρόνοιας και Διαφορετικότητας του Κολλεγίου.