Τελικός Ρητορικού Διαγωνισμού Δέλτα Κολλεγίου Αθηνών

Φεβ 28, 2024

Την Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Κολλεγίου Αθηνών η τελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού «Δέλτα» - στην Αγγλική Γλώσσα - για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών.

Κάτοχος του Επάθλου «ΔΕΛΤΑ» για το σχολικό έτος 2023-2024 ανακηρύχθηκε ο μαθητής Γεώργιος Θεοδοσιάδης.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες διαγωνίστηκαν σε γύμνασμα με τις λέξεις: VOICE, NOVEL, COMMUNICATION, WISH, SYMBOL.

Στην Ελλανόδικο Επιτροπή συμμετείχαν ο Mr. Neil Swain, Commercial Counselor, Embassy of Canada, η Dr. Panayiota Goudi, ELT Education Consultant (Directorate of B΄Athens), BA, Dip. RSA, Med, Ph.d και ο Mr. Ioannis Trampaklos ’86, Solicitor, κάτοχος του επάθλου Δέλτα 1986.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν τόσο στην τελική όσο και στην ημιτελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού.

Finalists:

Αγγελική Δάψη