Διάκριση μαθητών/-τριών του ΔΚΨ στον Διαγωνισμό του Περιοδικού "Σχεδία"

Φεβ 13, 2024

Οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες της 2ας τάξης του ΔΚΨ διακρίθηκαν στον διαγωνισμό ζωγραφικής που οργάνωσε το περιοδικό δρόμου Σχεδία σε συνεργασία με την περιβαλλοντική οργάνωση WWF Ελλάς και θέμα «Ο οίκος των χρωμάτων».

Ιόλη Κουτσού 2ε

Απόλλων Νυφλής 2δ

Στεφανία Παττακού 2β

Αριάνα Φουρνιώτη-Παυλάτου 2δ

Τα παιδιά δημιούργησαν τα έργα τους στο μάθημα των Ελευθέρων Δράσεων του Σχολείου με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών.

Τα έργα τους, μαζί με των υπόλοιπων φιναλίστ του διαγωνισμού, κόσμησαν το εξώφυλλο του περιοδικού «Σχεδία» του Ιανουαρίου και εκτέθηκαν στο σπίτι της Σχεδίας την Κυριακή, 28 Ιανουαρίου. Στην έκθεση παρευρέθηκαν τα παιδιά με τους γονείς τους και οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί Εικαστικών.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριές μας για τη δημιουργικότητά τους και τη χαρά που προσέφεραν μέσα από τα έργα τους!