Οι μαθητές/-τριες του τμήματος Γαλλικών ΔΚΨ παίρνουν συνέντευξη από τον γιατρό κ. Σταματελόπουλο

Ιαν 23, 2024
Τη Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2024, οι μαθητές/-τριες της 6ης τάξης  του Τμήματος Γαλλικών του Δημοτικού του Κολλεγίου Ψυχικού είχαν τη χαρά να συναντήσουν τον κ. Α.Γ. Σταματελόπουλο, χειρουργό Θώρακος και Διοικητή ΓΝΑ Ελπίς. Στο πλαίσιο της 3ης διαθεματικής ενότητας του προγράμματος PYP όπου μελετούν και τα επαγγέλματα (comment nous nous organisons, les métiers) οι μαθητές/-τριες αποκόμισαν σημαντικές γνώσεις για το επάγγελμα του γιατρού και για τις προκλήσεις του. Στο τέλος της παρουσίασης, τα παιδιά έθεσαν ερωτήσεις στον κ. Σταματελόπουλο συμβάλλοντας σε έναν πολύ γόνιμο διάλογο.