Επίσκεψη του "Power of a Flower" στο Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών

Ιαν 23, 2024

Η Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2024 ήταν μια πολύ σημαντική ημέρα για τον Όμιλο "Empowered Flowers", που την προγραμματίζαμε καιρό και την περιμέναμε με ανυπομονησία. Μέλη του Οργανισμού "Power of a Flower" επισκέφτηκαν το Γυμνάσιο του Κολλεγίου Αθηνών, ώστε να ξεναγηθούν στο Σχολείο μας, να εντοπιστούν σημεία κατάλληλα για να φυτευτούν λουλούδια και να μετατραπούν σε μικρά "κηπάκια", καλλωπίζοντας έτσι τους χώρους γύρω από τα κτίρια του Γυμνασίου. Έπειτα, όλοι μαζί εγκαινιάσαμε το πρώτο μας "κηπάκι", κι αφού τοποθετήσαμε πινακίδες που είχαν φιλοτεχνήσει οι μαθήτριες-μέλη του Ομίλου "Empowered Flowers", φυτέψαμε λουλούδια ακολουθώντας τις πολύτιμες οδηγίες του κηπουρού του "Power of a Flower". Ανάμεσα σε όλα τα άλλα που μας προσέφεραν οι άνθρωποι του Οργανισμού "Power of a Flower" με την επίσκεψή τους στο Σχολείο μας, ξεχώριζαν τα πανέμορφα hoodies που σχεδιάζουν και μας χάρισαν. Τους ευχαριστούμε για όλα!

Τα μέλη του Ομίλου "Empowered Flowers" και οι Υπεύθυνοι Καθηγητές κ.κ. Ζαφείρης, Ηλιάδου