Βράβευση του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών

Ιαν 17, 2024

Τη Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2024 η Διοίκηση της Eurobank, στο πλαίσιο του προγράμματος Μπροστά για την Παιδεία, βράβευσε τους αριστούχους αποφοίτους λυκείου που διακρίθηκαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις για το σχολικό έτος 2022-2023.

Στην Τελετή Βράβευσης, που έλαβε χώρα στο Μέγαρο Μουσικής (αίθουσα Αλεξάνδρα Τριάντη), παρέστη και ο Υπουργός Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κ. Κυριάκος Πιερρακάκης.

Ο Συνδιευθυντής Κολλεγίου Αθηνών και Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών κ. Χ. Ι. Κωνσταντόπουλος παρέλαβε την τιμητική πλακέτα που απονεμήθηκε στο Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών για τον αριστούχο μαθητή του Φίλιππο-Χρήστο Φούφα, ο οποίος συγκέντρωσε το ανώτερο άθροισμα βαθμών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις για τη σχολική περίοδο 2022-2023.