2ο Βραβείο της ομάδας Art Explorers-Μαθητευόμενοι Επιγραμματοποιοί
για τη συμμετοχή τους  στον Διαγωνισμό «Hack the Art: Γιανούλης Χαλεπάς»

2ο Βραβείο της ομάδας Art Explorers-Μαθητευόμενοι Επιγραμματοποιοί για τη συμμετοχή τους στον Διαγωνισμό «Hack the Art: Γιανούλης Χαλεπάς»

Ιουλ 4, 2023

H ομάδα του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Art Explorers - Μαθητευόμενοι Επιγραμματοποιοί συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Hack the Art: Γιανούλης Χαλεπάς» με το ψηφιακό έργο «Υμνώντας το Επιτύμβιο Κάλλος με τη Σμίλη και την Πένα»

Η ομάδα έλαβε το 2ο Βραβείο στην κατηγορία έργων Ψηφιακής Αφήγησης (Digital Storytelling), το οποίο συνοδεύεται και από χρηματικό έπαθλο 750 ευρώ με τη μορφή χορηγίας σε τεχνικό εξοπλισμό.

Η ομάδα αποτελούνταν από τους ακόλουθους μαθητές και μαθήτριες:

Αγοράνου Μαρία-Αικατερίνη

Μπαρτσώτας Γεώργιος

Σκεύης Νικόλαος-Εμμανουήλ

Τρικκαλίδης Βύρων

Τσαχαγέας Γεώργιος

Χαρίση Μαρία

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριές μας, καθώς και στην εκπαιδευτικό κ. Λ. Ζήση που τους καθοδήγησε.