Το νηπιαγωγείο συμμετέχει στο "Λιτό Γεύμα"

Μαϊ 30, 2023
Τους μήνες Δεκέμβριο και Μάιο, οι μαθητές του Νηπιαγωγείου «Ιωάννης Μ. Καρράς» συμμετείχαν στο «Λιτό Γεύμα», θεσμό του Κολλεγίου. Ο θεσμός αυτός έχει σκοπό να καλλιεργήσει και να μεταδώσει τις αξίες της προσφοράς και της κοινωνικής αλληλεγγύης. Συγκεκριμένα, το Νηπιαγωγείο μας προσέφερε βασικά αγαθά διατροφής στον Οίκο Ευγηρίας «Άγιος Ιωάννης Ιεράς Μητροπόλεως Σύρου» και στην Παιδόπολη Αλίμου «Άγιος Ανδρέας», δομή του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας, Περιφέρεια Αττικής. Μαζί με τα τρόφιμα αυτά, οι μαθητές μας φιλοτέχνησαν και έστειλαν κάρτες γεμάτες ευχές, όπου ταξίδεψαν στο όμορφο Κυκλαδονήσι αλλά και στη δομή και ζέσταναν τις καρδιές όλων.

Ευχαριστούμε πολύ τη μεταφορική ΠΑΓΙΔΑΣ EXPRESS για την ευγενική προσφορά στη μεταφορά των τροφίμων στην Σύρο, και την κ. Δόμνα Μιχαηλίδου, απόφοιτο του σχολείου μας (2005) για την καθοδήγησή της σε φορείς που έχουν ανάγκη.