Πρόκριση Μαθητών και Μαθητριών Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Περιφερειακό Γύρο της Οικονομικής Ολυμπιάδας

Μαρ 17, 2023

Κατά το διάστημα από τις 20 έως τις 24 Φεβρουαρίου 2023 διεξήχθη διαδικτυακά ο 1ος Σχολικός Γύρος της 3ης Ελληνικής Οικονομικής Ολυμπιάδας. Η Οικονομική Ολυμπιάδα πραγματοποιείται με την υποστήριξη της Τράπεζας της Ελλάδος και της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Διπλωματίας και Απόδημου Ελληνισμού του Υπουργείου Εξωτερικών της Ελλάδος για τα σχολεία του Απόδημου Ελληνισμού. Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν 168 σχολεία από όλη τη χώρα. Το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών εκπροσώπησαν επάξια με τη συμμετοχή τους οι ακόλουθοι μαθητές και μαθήτριες της Α’ και της Γ΄ Λυκείου και όλοι/όλες προκρίθηκαν στον Περιφερειακό Γύρο, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 1 και την Κυριακή 2 Απριλίου 2023, στην Ελληνοαμερικανική Ένωση. Την προγύμναση των μαθητών και μαθητριών του ΛΚΑ έχει αναλάβει ο Καθηγητής Οικονομικών του ΛΚΑ, κ. Αναστάσιος Ιωάννου.

Επώνυμο

Χριστοδούλου

Φίλιππος

Γ10

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριές μας για την επιτυχία τους! Τους ευχόμαστε Καλή Επιτυχία και στους επόμενους γύρους!