Τελικός Ρητορικού Διαγωνισμού «Δέλτα» Κολλεγίου Αθηνών

Μαρ 2, 2023

Την Πέμπτη, 2 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Κολλεγίου Αθηνών η τελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού «Δέλτα» - στην αγγλική γλώσσα - για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου. Κάτοχος του Επάθλου «ΔΕΛΤΑ» για το σχολικό έτος 2022-2023 ανακηρύχθηκε η μαθήτρια Σμαράγδα-Άννα Οικονομίδη.

Στην Ελλανόδικο Επιτροπή συμμετείχαν ο Mr. Vivek Joshy, Regional Counterterrorism Coordinator, United States Embassy, Athens, η Mrs. Eirianna Kouri, Head of Speech and Debate, Geitonas School και ο κ. Ευστάθιος Τριφύλλης, Ιδρυτής και Πρόεδρος, Kledora S.A., κάτοχος του επάθλου Δέλτα 1991.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες διαγωνίσθηκαν σε γύμνασμα με γενικό θέμα: "Athens College - The Greek Diaspora: a long-lasting, mutual connection".

WORDS:

Bond   Bridges   Enrichment   Home   Journey

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν τόσο στην τελική όσο και την ημιτελική φάση του Ρητορικού Διαγωνισμού.

Finalists:

Οικονομίδη Σμαράγδα-Άννα