Αγιασμός των Υδάτων στα Δημοτικά Σχολεία του Κολλεγίου

Ιαν 19, 2023

Την Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας, Αγιασμός των Υδάτων στο Κολυμβητήριο «Αθηνούλα Μαρτίνου» στο campus της Κάντζας.

Ο π. Ιωάννης Λάμπρου τέλεσε τον αγιασμό, με παρευρισκόμενους μέλη της Διεύθυνσης και της Διοίκησης του Κολλεγίου και 8 μαθητές του Δημοτικού Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που βούτηξαν για να πιάσουν τον σταυρό. Οι μαθητές όλων των τάξεων του Δημοτικού παρακολούθησαν την τελετή σε απευθείας μετάδοση από τις σχολικές αίθουσες.

Η Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος κ. Αννίκα Παπαντωνίου και ο Διευθυντής/President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Κώστας Συνολάκης '75 προσέφεραν αναμνηστικά δώρα στους μαθητές.